najwyższa jakość

wykwalifikowana obsługa

wszystkie rodzaje aut

nowoczesny warsztat

wszystkie rodzaje skrzyń

pomoc drogowa 24h 7 dni w tygodniu - 508 558 454

Regeneracja sprzęgieł

Zapewniamy kompleksową regenerację sprzęgieł do wszelkich rodzajów samochodów oraz kół dwumasowych - wszystkie usługi w atrakcyjnych cenach. Posiadamy zarówno sprzęgła hydrokinetyczne, skrzynie manualne do wszystkich modeli samochodów, jak i koła sztywne, kpl zestawy sprzęgieł czy łożyska oporowe. Wzmacniamy sprzęgła w skrzyniach manualnych do 600 nm. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na regenerację sprzęgła, to tylko u nas w warsztacie!

Oferujemy wzmocnione sprzęgła pasujące do wszystkich marek i modeli samochodów. Nasze sprzęgła charakteryzują się dwukrotnie dłuższą trwałością oraz znacznie większą skutecznością przenoszenia momentu obrotowego. Wymieniamy sprzęgła grupy VAG. Istnieje, również możliwość przerobienia kół dwumasowych na jednomasowe. W sprzedaży także wzmacniane koła zamachowe DSG i Multitronic.

Jazda sportowa to ogromne obciążenie dla silnika, jak również dla układu przeniesienia napędu. Olbrzymie siły oddziałujące na sprzęgło (każdy start, zmiana biegu bez ujęcia gazu czy hamowanie silnikiem) to potężne obciążenie. Rozwiązaniem jest sprzęgło sportowe. Dodatkowo przyniosą lepszy moment obrotowy bez poślizgu, pracują w dużo wyższej temperaturze (700 stopni C), a skok pedału sprzęgła jest krótszy. Należy jednak pamiętać, że tego typu sprzęgło nie jest przystosowane do ruchu miejskiego. Konstruowane jest do ekstremalnej oraz dynamicznej jazdy sportowej.

Dynamiczny rozwój sportów samochodowych, a zwłaszcza wyścigi na jedną czwartą mili wymuszają poszukiwanie nowych rozwiązań. "chiptunig" jest to częsta zmiana mapy wtrysku paliwa, którą można dowolnie modyfikować oraz wpływać na wielkość momentu obrotowego i jego położenie oraz na moc jednostki napędowej. Gdy przyrost momentu obrotowego jest znaczny należy pamiętać o modernizacji części odpowiedzialnych za przeniesienie napędu na koła. Pierwszym elementem przenoszącym napęd jest sprzęgło, które często ulega awarii. Seryjne sprzęgła radzą sobie z przyrostem momentu o około 25%, lecz jego żywotność spada. Tradycyjne sprzęgło w momencie ruszania ślizga się aż do chwili, gdy samochód zacznie się toczyć, każda zmiana biegu to poślizg a tym samym wzrost temperatury i spadek współczynnika tarcia. Przy normalnej eksplatacji sprzęgła w ruchu miejskim osiąga ono temperaturę 150 - 200 stopni C. Przekroczenie tej wartości spowoduje zniszczenie termiczne sprzęgła. Pierwsze objawy nie radzenia sobie sprzęgła ze zwiększonym momentem to poślizg sprzęgła na czwartym, piątym biegu przy gwałtownym dodaniu gazu, gdy wartość momentu obrotowego jest największa. Zwiększając dynamikę silnika może się okazać, że tracimy energię bezpowrotnie przez poślizg sprzęgła.

W trakcie normalnej eksploatacji sprzęgło przejeżdża średnio około 120 do 180 tysięcy kilometrów. Po tym przebiegu występują pierwsze objawy zużycia. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zakup kompletnego sprzęgła w ASO. Proszę jednak pamiętać, że asortyment sprzęgieł "na drugi montaż" to zwykle części po regeneracji. Oczywiście elementy te zostały naprawione metodą przemysłową i sprawność ich nie odbiega od części fabrycznie nowych. Wieloletnie doświadczenia wskazują na to, że lepiej zregenerować sprzęgło oryginalne niż kupić tanią podróbkę wątpliwej jakości

Po umyciu docisku sprawdzamy jego siłę i głębokości wysprzęglania. Daje nam to obraz stanu zużycia docisku. Baczną uwagą zwracamy na sprężynę centralną, czy nie jest ona pęknięta, czy nie ma zbyt dużego luzu w punktach mocowania, czy miejsce styku z łożyskiem oporowym nie jest nadmiernie wyrobione. Istotną rolę w prawidłowym działaniu docisku mają trzy płaskie sprężyny, które często ulegają przegrzaniu lub wygięciu. Żeliwny pierścień dociskowy trąc o okładziny tarczy sprzęgła zużywa się, rozgrzewa i deformuje. Dociski z samo regulacją, które kompensują zużywanie się okładzin tarczy sprzęgła, powinny mieć obowiązkowo cofnięty regulator w położenie początkowe. Są to niektóre problemy, którym musimy sprostać przy naprawie docisku.

W procesie modernizacji sprzęgła istotne znaczenie ma przeróbka docisku. Siłę docisku możemy ustalić dynamometrem, a jej wartość zwiększyć nawet dwukrotnie. Przy hamowaniu silnikiem na docisk działają niekorzystne siły, które mogą go uszkodzić. Wstawiając odpowiednie elementy nie dopuszczamy do awarii.

 Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 58 322 19 79

lub

+48 693 701 001

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz że...

Oferujemy POMOC DROGOWĄ 24h 7 dni w tygodniu

Naprawiamy skrzynie biegów w samochodach wszystkich marek

Naprawiamy i regenerujemy skrzynie biegów manualne, automatyczne i półautomatyczne

Oferujemy serwis skrzyń biegów oraz szeroki zakres usług mechaniki pojazdowej

Mogą Państwo przesłać do nas kurierem wymontowaną skrzynię na naprawę/regenerację

Rzeczy nie odebrane w przeciągu miesiąca podlegają likwidacji/złomowaniu